[ PROJEKT KOMPLEKSOWY ]

Jak przebiega proces współpracy
z architektem wnętrz?

Każdy etap prac oraz wszystkie dokumenty udostępnimy Ci na dysku online. W jednym linku kryje się cały dostęp. Chcesz przeanalizować wizualizacje na dowolnym urządzeniu mobilnym, a jedziesz aktualnie w pociągu? Bardzo proszę. Nie musisz szukać w mailach i wiadomościach interesującego Cię materiału. Jesteś w sklepie i potrzebujesz sprawdzić ilość płytek? Śmiało sięgnij po telefon. Zapewniamy wszystko w jednym miejscu.

0. Etap zero

Etap zero zaczyna się w momencie, gdy jesteś ciekawy naszej pracy. Najczęściej jest to prośba o indywidualną wycenę. Jeśli wiesz już ile wyniesie zaprojektowanie wnętrza w naszej pracowni (zapoznanie z naszą ofertę na stronie/ofertą mailową) przechodzimy do wstępnej analizy. Dowiadujemy się jakie masz oczekiwania względem projektu oraz omawiamy zakres potencjalnych prac. Jeśli mamy odpowiedź zwrotną o chęci podjęcia współpracy- przygotowujemy i podpisujemy umowę, która gwarantuje rozpoczęcie naszej współpracy w ustalonym terminie.

1. Poznajmy się.

Podpisaliśmy umowę- jesteśmy gotowi na następny krok. Poznajmy się! Celem tego etapu jest ustalenie twoich potrzeb, wymagań oraz poznanie budżetu. A ponieważ chcemy zapewnić Wam jeszcze lepszy komfort współpracy z naszą pracownią – stworzyliśmy arkusz pytań na zasadzie formularza z odpowiedziami TAK/NIE. Posiada on także możliwość wprowadzenia własnego komentarza: zaskocz nas! Odpowiedzi na pytania będą stanowiły wytyczne do przygotowania układu funkcjonalnego, wizualizacji, wyboru materiałów, stylistyki i kolorystyki. Przygotowaliśmy także odpowiedni dokument, który powstał z myślą o inspiracjach do projektu. Są one niesamowicie pomocne w zaprojektowaniu odpowiedniego wnętrza. Przygotuj w wolnej chwili inspiracje wnętrz, które Ci się podobają i podziel się nimi z nami.

2. Inwentaryzacja.

Chcemy poznać wnętrze, które zaprojektujemy. Przyjedziemy i z miłą chęcią zapoznamy się z tą przestrzenią. Inwentaryzacja to nic innego jak pomiar każdej ze ścian, zaznaczenie kominów, wentylacji czy umiejscowienia grzejników. Jeśli jesteś spoza Katowic, to nic straconego! Będziemy bazować na rzutach dewelopera lub na pomiarach, które możesz samodzielnie dla nas wykonać – jeśli tylko chcesz.

3. Koncepcja wnętrza.

Na tym etapie pokazuję pierwsze efekty mojej pracy projektowej. Prezentuję Inwestorowi trzy różne koncepcje jego wnętrza. Jest to przedstawienie w formie uproszczonego projektu (rzutu 2D) 2-3 wariantów układu funkcjonalnego projektowanego lokalu. To przedstawienie naszych pomysłów na podstawie rozmowy lub odpowiedzi na pytania odnośnie oczekiwań i wymagań. Koncepcja projektowa to ważny etap w procesie projektowym. Oprócz pokazania możliwych rozwiązań w lokalu, przebudowy ścian, powiększenia/pomniejszenia poszczególnych pomieszczeń daje możliwość przedyskutowania zasadności wszystkich oczekiwań, poruszenia wielu istotnych kwestii technicznych czy przeanalizowanie możliwości budżetowych. Wspólnie wybieramy koncepcję nad którą będziemy dalej pracować.

4. Widoki modelu 3D.

W tym etapie pracujemy z tobą na modelu 3D. Jest to graficzne przedstawienie wnętrza na etapie modelu 3D w programie. Możesz już na tym etapie może zobaczyć jak będzie prezentowało się jego wnętrze zanim zobaczy końcową wizualizację. Dzięki temu klient zyskuje dodatkową możliwość bezpłatnej poprawki. Prezentowane wnętrza pokazane są w programie 3D, gdzie widoczne są kolory, materiały, meble, sprzęt, materiały wykończeniowe.

Nie wiesz czego się spodziewać? Przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie, w której zobaczysz różnicę między: etapem pracy na modelu 3D, a wizualizacjami.

5. Wizualizacje.

Ulubiona część każdego naszego klienta. Wizualizacja to przedstawienie projektu w formie fotorealistycznych grafik/zdjęć, które stworzyliśmy razem w wcześniejszym etapie (model 3D). Celem tego etapu projektu jest pokazanie ulepszonej wizualnie wersji projektu i tego jak finalnie będzie prezentował się projekt. Wizualizacja udostępniana jest w formie obrazu .jpg i jest to widok z kamery, która była przedstawiona na etapie pracy na modelu 3D. Na wizualizacji widoczne są światła, cienie, odbicia co jest efektem renderingu programu. Jak każdy projekt graficzny wizualizacja obarczona jest błędem w ocenie kolorów, odcieni, nasycenia, struktury w zależności od kalibracji monitora czy jakości ekranu. Wizualizacja pokazuje ogólne założenie kolorystyczne i materiałowe, nie jest jednak przełożeniem 1:1 do rzeczywistości. Modele mebli/sprzętu/sanitariatów użytych na wizualizacji mogą być przykładowe, gdyż nie każdy producent udostępnia bryły 3D swoich produktów. Wybór konkretnych modeli może zostać doprecyzowany na etapie dokumentacji technicznej.

6. Projekty wykonawcze.

Projekty wykonawcze zawierają ostateczny wygląd wnętrz pod względem funkcjonalnym, wszelkich dokonanych zmian i układu mebli. Są rysunkami technicznymi do przekazania poszczególnym podwykonawcom, które zawierają wszystkie niezbędne informacje do realizacji projektu. Projekty wykonawcze przygotowane są w formacie .pdf jako rzuty płaskie (2D) lub widoki/ przekroje ścian, rysunek detali rozwiązań. Na tym etapie można dokonywać drobnych zmian (dodanie/odjęcie punktu elektrycznego, zmiana wyposażenia szaf, zmiana produktu, jeśli nie wpływa istotnie na resztę projektu). Zakończeniem tego etapu projekt jest zaakceptowanie finalnych wersji projektów wykonawczych, na podstawie których zostanie przygotowana dokumentacja techniczna.

7. Specyfikacja materiałowa.

Można też ją nazwać listą zakupów. Jest to lista zakupów, którą przygotowujemy dla Ciebie bazując na tym co znalazło się w projekcie. Taka specyfikacja zawiera symbol, nazwę, producenta, ilość, cenę oraz link do strony na której możesz zakupić daną rzecz. Co będzie zawierała taka lista? Wyposażenie wnętrza: oświetlenie, meble, armature itd. Specyfikację materiałów użytych w projekcie: odcienie farb, posadzki, płytki, okładziny ścienne, tynki dekoracyjne, fototapety, tapety.

8. Dokumentacja techniczna.

Na dokumentację techniczną składają się wszystkie projekty wykonawcze lokalu, zaakceptowane wizualizacje, kosztorys lub wykaz użytych w projekcie materiałów. Jest to komplet wiedzy na temat projektowanego lokalu, zawierający informacje niezbędne do realizacji projektu, dokonania zamówień, zakupów materiałów. Na tym etapie nie można dokonywać zmian. Efektem jest przekazanie pełnej dokumentacji do realizacji projektu. Przekazanie projektu udostępniane jest w formacie PDF, bądź na życzenie klienta w formie wydrukowanej książki.